Pielęgnacja rozjaśnianych włosów – porady

Pielęgnacja rozjaśnianych włosów – porady

Moda na rozjaśnianie włosów na dobre zawitała do kraju już kilkanaście lat temu. Kobiety o blond tafli są znacznie pewniejsze siebie. Nic w tym dziwnego – rozjaśnianie odejmuje lat, optycznie odmładzając twarz. Blondynki postrzegane są przez męską część społeczeństwa jako atrakcyjniejsze i chętniej przebywają w ich towarzystwie. Pielęgnacja rozjaśnianych włosów nie należy jednak do najprostszych. Poznaj nasze tricki na zadbaną blond taflę.

Jak rozjaśnianie niszczy włosy

Zdecydowana większość kobiet świadoma jest szkód, jakie wyrządza rozjaśnianie włosów. Zabieg ten mocno wnika we włosy na całej ich długości, powodując trwałe uszkodzenia. Zmiany te są nieodwracalne, a poprzedniej kondycji włosów nie przywróci już żaden cudowny specyfik. Właściwie nie ma wynalazku, który naprawia ubytki powstałe w wyniku rozjaśniania, dlatego o włosy potraktowane tonerem należy zadbać ze szczególną troską.

Olejowanie – ratunek dla rozjaśnianych włosów

Zabieg olejowania włosów zyskał popularność, kiedy odkryto dobroczynne działanie oleju po nałożeniu na włosy. Olejowanie pochłania dosyć dużo czasu, ale odpłaca się gładką i błyszczącą taflą. Pielęgnacja włosów rozjaśnianych będzie o wiele skuteczniejsza, jeśli zastosujesz oliwę z oliwek czy olej lniany.

Jeśli nie możesz poświęcić zbyt wiele czasu na regenerację struktury włosa, zastosuj prosty trick. Do ulubionej maski dodaj niewielką porcję dowolnego oleju i pozostaw na głowie na 30 minut. Po tym czasie umyj włosy i użyj odżywki.

Pielęgnacja rozjaśnianych włosów – porady

Jeśli boisz się, że gęsty olej z trudem będzie schodził z włosów, przed nałożeniem go spryskaj włosy nawilżającą mgiełką. Do buteleczki tego kosmetyku możesz dodać miód lub żel lniany, a nawet glicerynę. Włosy zyskają dodatkowe składniki odżywcze, a ty bez problemu zmyjesz z nich olej.

Żel lniany to galaretowata substancja, która powstaje w wyniku gotowania ziaren lnu. Możesz ją przygotować samodzielnie i regularnie odżywiać nim włosy.

Końcówki przede wszystkim

Po rozjaśnianiu włosów dokładnie obserwuj końcówki swoich włosów. Rozjaśnianie wysusza taflę, dlatego gdy końcówki zaczną się łamać lub rozdwajać, pora zacząć intensywnie je regenerować. Najlepszym krokiem będzie skrócenie włosów. Dalsza pielęgnacja powinna odbywać się z udziałem kosmetyków bogatych w silikony. W drogeriach dostępne są sera typowo na zniszczone końcówki włosów.

Skóra naruszona rozjaśnianiem

W niektórych przypadkach skóra po rozjaśnianiu może ulec naruszeniu. W wyniku zaburzonego odczynu skóry z kwaśnego robi się zasadowy. Głównymi objawami są zaczerwienienie skóry głowy, któremu towarzyszy pieczenie i swędzenie. Kuracją łagodzącą będzie maska z żelu lnianego, którą należy pozostawić na skórze łowy przez minimum pół godziny. Można też postawić na kosmetyki bogate w aloes lub alantoinę. Panie zmagające się z objawami spalonej skóry głowy decydują się nieraz na stosowanie wcierek ziołowych, lecz z uwagi na ich prawdopodobne działanie wzmagające stan zapalny, zaleca się ostrożność.

Co na puszenie się włosów

Pielęgnacja rozjaśnionych włosów powinna zawierać kosmetyki, które radzą sobie także z puszeniem się pasm. Efekt trudnego do opanowania nieładu spowodowany jest uniesionymi łuskami włosa. Prawdopodobną przyczyną takiego stanu jest nadmiar humektantów. W takiej sytuacji zleca się produkty z dodatkiem parafiny lub silikonu.

Zwracaj uwagę na zawartość alkoholu w kosmetykach do pielęgnacji swoich pasm. W większości przypadków alkohol wzmaga puszenie się włosów, a pozytywny efekt wywoła znikoma ilość z nich. Alkohol, który dopuszcza się w składzie, występuje pod nazwą cetyl alcohol lub myristyl alcohol.

Podobne artykuły