Tego z pewnością nie wiedziałaś o włosach! Nowe ciekawostki!

Tego z pewnością nie wiedziałaś o włosach! Nowe ciekawostki!

Jeśli regularnie odwiedzasz nasz blog, z pewnością wiesz, jak bardzo staramy się dostarczać sprawdzone informacje na temat włosów. Serwis wciąż się rozwija, co niezwykle motywuje nas do zgłębiania włosowych tajemnic.

Dziś przyjrzymy się włosom z nieco odmiennej strony. Poznaj kilka interesujących faktów, których do tej pory nie wiedziałaś. Przyswojona wiedza pozwoli ci zaskoczyć niejedną koleżankę.

 1. Osoby o blond włosach mogą pochwalić się najbujniejszą czupryną. Liczba blond włosów wynosi nawet 146 tysięcy. O jedną trzecią włosów mniej mają szatyni, a najmniej rudzielce – u nich liczba włosów wynosi niecałe 86 tysięcy.
 2. Jeśli chodzi o naturalny kolor włosów, na ziemi występuje zaledwie jeden procent osób posiadających naturalnie rude włosy. W przypadku blondynek procent ten wzrasta z jednego do dwóch.
 3. Każdego dnia włosy zwiększają swoją długość o 0,35 milimetra.
 4. Według szczegółowych badań naukowych, na świecie istnieje ponad 50 różnych odcieni włosów. Badania nadal są w toku, zatem można liczyć, że paleta barw wkrótce się powiększy.
 5. Całkiem niedawno udowodniono, że jeden włos jest w stanie znieść ciężar do 100 gramów.
 6. Zapewne znane są ci akcje, z których pozyskane fundusze przekazywane są na cele charytatywne. W temacie włosów wszelkie rekordy pobiły pukle Elvisa Presleya. Sprzedano je na licytacji za ponad 115 tysięcy dolarów.
 7. Główny składnik włosa stanowi keratyna. Jej skład w jednym włosie oscyluje wokół 80 procent. Pozostałe 10-15 procent stanowi woda, a reszta to pigmenty, minerały oraz lipidy.
 8. Kobieta o najdłuższych włosach zdołała zapuścić je do długości 5,6 metra. O wiele lepiej wykazał się osobnik płci męskiej, którego włosy osiągnęły imponującą długość 6,8 metra.
 9. Zdrowe włosy są w stanie rozciągnąć się na długości nawet o 30 procent. Jest to możliwe tylko po umyciu głowy.
 10. Każdy człowiek gubi dziennie przeciętnie od 40 do 150 włosów. Jest to absolutnie normalne, zatem nie ma co wpadać w panikę przy czesaniu włosów.
 11. Koloryzacja włosów dopiero niedawno zyskała na popularności. W latach 50-tych włosy farbowane posiadało niespełna 7 procent kobiet obywatelstwa amerykańskiego. Aktualnie liczba ta sięga aż 75 procent.
 12. Aż trudno uwierzyć, ale faktem jest, że niemal całe ciało człowieka pokryte jest włoskami. Obszary pozbawione włosów to wewnętrzne strony dłoni, błony śluzowe warg, oraz podeszwy stóp.
 13. Siwych włosów można nabawić się w wyniku silnego szoku lub stresu. Pierwsze siwe pasma pojawią się już w ciągu dwóch tygodni. To się nazywa osiwieć z emocji!
 14. Starożytni mieszkańcy Grecji byli święcie przekonani, że kobiety o rudych włosach przeistaczały się po śmierci w wampiry.
 15. Włos jest najczęściej używanym dowodem na sali sądowej.
 16. W epoce renesansu kobiety rozjaśniały swoje włosy, używając do tego końskiego moczu.

Tego z pewnością nie wiedziałaś o włosach! Nowe ciekawostki!

Jakie szczęście, że aktualnie nie musimy uciekać się do metod z renesansu. Spodobały ci się powyższe ciekawostki o włosach? Podziel się swoją opinią, pozostawiając komentarz.

Podobne artykuły