Jak zadbać o krótkie włosy

Jak zadbać o krótkie włosy

Absolutną prawdą jest, że włosy długie wymagają odpowiedniej pielęgnacji i ciężko je odpowiednio wystylizować. Prawdziwy problem pojawia się jednak przy włosach krótkich. One niemal zawsze sprawiają kłopot i są bardzo czasochłonne. Zanim zdecydujesz się na solidne cięcie, dowiedz się, jak dbać o włosy krótkie oraz półdługie.

Jak długo układasz włosy?

Porównując sytuację dwóch kobiet z łatwością wyciągniemy wnioski na temat tego, kto znajduje się w trudniejszym położeniu. Pani o długich włosach przeczesze rano pasma, aby po chwili wyruszyć do pracy. Kobieta z krótką fryzurą, zanim opuści swoje mieszkanie, będzie musiała wykonać kilka tricków, aby jej włosy pięknie się prezentowały. Jeśli nie masz na tyle cierpliwości, aby codziennie stylizować swoje włosy, prawdopodobnie krótka fryzura nie jest dla ciebie dobrym pomysłem.

Znajdź dobrego fryzjera

Jeśli jednak jesteś przekonana, że do twarzy będzie ci w krótkich włosach, oddaj się w ręce doświadczonego stylisty. Profesjonalny fryzjer dobierze fryzurę zgodną z rysami twojej twarzy oraz ze wzrostem. Podpowie ci również, jak dbać o półdługie włosy, aby spędzić przed lustrem jak najmniej czasu.

Jak zadbać o krótkie włosy

Ważne, abyś zaufała styliście i posłuchała jego rad. Czasem panie przychodzą z gotowym pomysłem na uczesanie, które w praktyce może okazać się totalną klapą. Przedstaw fryzjerowi swoją wizję i wspólnie znajdźcie najlepsze rozwiązanie.

Ułatwi sobie życie prostymi trickami

Pielęgnacja krótkich włosów nie musi oznaczać dziesiątek minut spędzanych codziennie przed lustrem. Układanie włosów będzie łatwiejsze, jeśli skorzystasz z poniższych porad:

  • Odstaw szampon, który w składzie zawiera silnie czyszczące detergenty (SLS/SLES). Nie kupuj też szamponów ziołowych, które używane w nadmiarze, mogą powodować przesuszanie się skóry głowy. Najlepszym wyborem będzie łagodnie myjący szampon do codziennego użytku. Taki kosmetyk nie podrażni głowy i nie uszkodzi włosów
  • Jakiś czas przed wykonaniem cięcia zaopatrz się w odżywki, które zagęszczą i wzmocnią nieco twoje włosy. Krótkie uczesanie wcale nie wygląda dobrze, jeśli włosy są przerzedzone, a skóra głowy prześwituje. Dobrze dobrana odżywka potrafi zdziałać cuda odbijając krótkie pasma od nasady
  • Chcąc naturalnie zagęścić włosy, podczas mycia głowy wykonuj delikatny masaż. Pozwoli to cebulkom produkować nowe mieszki włosowe, które zaowocują gęściejszą czupryną za kilka miesięcy
  • Włosy będą mocniejsze jeśli będziesz je regularnie olejować. Niektóre oleje mają też właściwości zagęszczające taflę włosa, poza tym wszystkie porządnie nawilżają pasma

Jak utrwalić fryzurę

Wiesz już jak dbać o włosy krótkie. Aby poranną fryzurę utrwalić na wiele godzin, nie musisz uciekać się do tony lakieru. Wystarczy wmasować we włosy delikatną piankę lub żel z siemienia lnianego, aby cieszyć się trwałą fryzurą przez co najmniej połowę dnia. Ogromną zaletą takich kosmetyków jest fakt, że nie powodują efektu oklapniętych włosów i nie nadbudowują się na pasmach, więc bez trudu można je zmyć łagodnym szamponem.

 

Podobne artykuły