Kawa – naturalny kosmetyk do włosów

Kawa – naturalny kosmetyk do włosów

Kawa jest produktem, którego sam zapach potrafi postawić niejednego na nogi. Właściwości kawy poznali już dawno producenci kosmetyków, na szeroką skalę stosując ją w balsamach do ciała czy innych produktach wyszczuplających. Przeczytaj poniższy artykuł, a dowiesz się, dlaczego warto używać kawy także na włosy.

Właściwości kawy

Odżywcze właściwości kawy są niezliczone. Jeśli chodzi o włosy, kawa doskonale sprawdza się jako składnik stymulujący ich porost, głównie dzięki kofeinie zawartej w zmielonych ziarnach. Kawa pobudza cebulki włosowe poprzez mikrokrążenie. Sprzyja to produkcji nowych włosów. Każdorazowy zabieg z użyciem kawy sprawia, że tafla włosa jest wygładzona i pięknie lśni. Takiego efektu pożądają chyba wszystkie kobiety. Kawa do włosów nieznacznie przyciemnia odcień tafli, lecz po dokładnym spłukaniu nie zostaje nawet ślad. Produkt ten może być więc stosowany przez panie o blond włosach. Kawa stanowi świetny dodatek do peelingów, które doskonale oczyszczają skórę głowy.

Kawa – naturalny kosmetyk do włosów

Kawa do włosów – jak jej używać?

Chcąc użyć kawy na włosy, możesz zrobić to na wiele sposobów.

  • Płukanka z kawy do włosów

Ten rodzaj kosmetyku może przetłuszczać lub wysuszać skórę głowy. W większości przypadków panie nie zauważyły żadnego z powyższych. Płukankę z kawy otrzymasz zalewając 2-3 łyżeczki mocnej kawy sypanej filiżanką wrzącej wody. Po 10 minutach należy przecedzić fusy i dodać do nich 0,5 litra ciepłej wody. Płukanie włosów kawą przynosi znakomite rezultaty, zwłaszcza jeśli chodzi o ich wzmocnienie.

  • Peeling z kawy na włosy

Jeśli lubisz pić kawę sypaną, wykorzystaj pozostałe fusy do wykonania peelingu, który doskonale oczyści skórę głowy i pobudzi cebulki do produkcji nowych mieszków włosowych. Peeling świetnie sprawdzi się u kobiet o cienkich włosach. Można go stosować maksymalnie jeden raz w tygodniu.

  • Kawa jako dodatek do odżywczej bazy

Kawa idealnie nadaje się na porost włosów, ponieważ zawiera tłuszcz kawowy oraz kofeinę. Składniki te silnie nawilżają pasma. Dobre rezultaty przyniesie wcierka lub maseczka z kawy na włosy. Z reguły kawa w każdej postaci wspomaga kondycję twojej tafli, stosuj ją więc regularnie.

Skutki picia kawy

Codzienne spożywanie kawy niesie za sobą zarówno pozytywne, jak i negatywne skutki. Ten kofeinowy napój pobudza organizm, dostarczając sporej dawki energii na dłuższy czas. Kawa, zwłaszcza w sypanej postaci, zawiera bardzo dużo przeciwutleniaczy, których zadaniem jest chronić przed niektórymi chorobami nowotworowymi. Kobiety chętnie spożywają kawę, ponieważ świetnie wspiera walkę o zgrabną figurę.

Sporym minusem picia kawy jest fakt, że wypłukuje ona z organizmu pokaźne dawki żelaza i magnezu. Brak tych pierwiastków może powodować zaburzenia rytmu serca. Kawa utrudnia także wchłanianie niektórych witamin dostarczanych wraz z posiłkiem, szczególnie jeśli chodzi o wapń, potas oraz witaminę K. Nie przesadzaj więc z ilością wypijanej kawy w ciągu dnia. Jedna lub dwie filiżanki dziennie to optymalna ilość dla każdej z nas.

Podobne artykuły