Do czego służą fioletowe szampony?

Do czego służą fioletowe szampony?

Farbowanie włosów nie jest czynnością zbyt skomplikowaną, ale już zadbanie o wydobycie oczekiwanego koloru może być nieco trudniejsze. Problem dotyczy najczęściej odcieci blondu, aby był on idealny warto użyć właściwych kosmetyków ochronnych. W przypadku stosowania zwykłych szamponów na włosach mogą pojawiać się żółte refleksy, a tego raczej nikt by nie chciał.

Do czego służą fioletowe szampony?

Szampony do chłodnych odcieni blondu

Jedną z najlepszych propozycji do odcieni blondu w chłodnych tonacjach jest szampon fioletowy. Stosowanie preparatu pozwala na oczyszczenie skóry głowy i włosów, w składzie nie ma żadnych silikonów, dlatego to pozycja obowiązkowa wśród kosmetyków. Formuła produktu została wzbogacona specjalnym fioletowym pigmentem, który sprawdza się w neutraliacji żółtych tonów na naturalnych lub rozjaśnionych włosach. Szampon sprawdza się ponadto do włosów siwych i platynowych. Dobór najlepszych składników pielęgnacyjnych gwarantuje odpowiednie wzmocnienie całej struktury włosa, a poza tym pozostawia włosy błyszczące, mocne, bez niechcianych i mało atrakcyjnych refleksów. Najlepszym postępowaniem jest stosowanie fioletowego szamponu codziennie, najlepiej można wówczas dostrzec trwałe rezultaty.

Działanie fioletowego szamponu

Za zbawienne działanie na włosy odpowiadają proteiny mleka i ekstrakty z owoców leśnych zawarte w składzie kosmetyku. Fioletowy szampon używa się tak samo, jak inne tego rodzaju produkty, wystarczy równomiernie rozprowadzić szampon na wilgotnych włosach, a następnie dokładnie spłukać. Im dłużej trzyma się produkt na włosach, tym lepiej działa na włosy. Na działanie fioletowych szamponów zwracają uwagę wszystkie profesjonalne stylistki, które doskonale zdają sobie sprawę, że dbanie o nałożony kolor nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Zaniedbanie ochrony blondu może skutkować mało estetycznym przebijaniem się innego, niepożądanego odcienia na włosach. Łatwo zatem wyciągnąć wniosek, że fioletowy szampon dedykowany jest głównie blondynkom, również tych naturalnych. Pod wpływem słońca i innych czynników u nich również mogą pojawić się żółte refleksy.

Zawartość fioletowych szamponów

Głównym zadaniem fioletowego pigmentu jest właściwe tonowanie włosów, składnika może być więcej lub mniej. Ponieważ fiolet w palecie barw stanowi przeciwieństwo żółtego i pomarańczowego koloru skutecznie wycisza żółte tony na włosach. Z drugiej strony nie ma możliwości, aby pigment zabarwił włosy na taki kolor, nie pojawią się więc żadne fioletowe pasma. Przy wyborze fioletowych szamponów należy pamiętać o zakupie renomowanego produktu, nawet jeżeli wiąże się z wyższą ceną produktu. Koszty te zwrócą się, choćby ze względu na to, że zbędna będzie wizyta u fryzjera ratująca piękny i zbliżony do naturalnego blond. Fioletowy szampon powinien również zapewniać oczyszczanie włosów i jednocześnie zapobiegać ich przesuszaniu. Niektóre z tych kosmetyków nie nadają się do dłuższego trzymania na włosach, na ten aspekt należy zatem zwrócić uwagę przy wyborze producenta. 

Podobne artykuły