Jak dbać o paznokcie po hybrydzie?

Jak dbać o paznokcie po hybrydzie?

Manicure hybrydowy jest modny już od co najmniej kilku lat. Obecnie wiele kobiet regularnie korzysta z usług kosmetyczek w tym zakresie. Jednak wybór musi paść na naprawdę dobry salon, rekomendowany przez wielu klientów. W środku powinna panować miła atmosfera, a same usługi realizowane w sposób maksymalnie profesjonalny.

Przyczyny zniszczonych paznokci po hybrydzie

Tak naprawdę istnieje kilka przyczyn, dla których paznokcie są zniszczone po hybrydzie. Sama stylizacja ma o wiele mniejsze znaczenie, niż nieudolne jej usunięcie we własnym zakresie, w agresywny sposób. Dlatego każdorazowo powinno się udać na wizytę do salonu, nie podejmować samodzielnych prób w domu. Wyjątku nie stanowią nawet sytuacje, gdy stylizacja odchodzi od płytki w którymś miejscu. Ponadto hybrydy nie można usuwać acetonem, gdyż powoduje on dodatkowe podrażnienia i sprawia, że płytka jest dodatkowo osłabiona. Drugą przyczyną zniszczenia paznokci po manicure hybrydowym jest niewłaściwe zmatowienie płytki na początku wykonywania usługi. Trzecią przyczyną jest stosowanie lakierów wątpliwej jakości, tanich i co za tym idzie mających w sobie nadmiar substancji chemicznych.

Jak dbać o paznokcie po hybrydzie?

Paznokcie po zdjęciu hybrydy mogą mieć niewielkie zniszczenia

Po zdjęciu hybrydy może się okazać, że na płytce powstały niewielkie uszkodzenia. Widząc je zawsze należy zgłosić się do kosmetyczki, aby delikatnie spiłowała poprzednią stylizację i dopiero później użyła acetonu. Wówczas wpływ zmywacza na paznokcie i skórki wokół nich nie jest tak agresywny, jak bez wykonania tej czynności. Rozmiękczony w ten sposób lakier znacznie łatwiej się usuwa za pomocą radełka, a płytkę można wyrównać zwykłą polerką. Jeżeli powstaną niewielkie uszkodzenia można je usunąć profesjonalnymi kosmetykami, na przykład oliwką lub kremem.

Regeneracja płytki po malowaniu hybrydą

Działania muszą być podjęte od razu po zdjęciu lakieru hybrydowego. Po oczyszczeniu ze wszystkich pozostałości należy nałożyć na paznokcie oliwkę z substancjami odżywczymi. Część z niej powinno się wetrzeć w skórki wokół płytki paznokci. Specjalnie kupioną odżywką należy jeszcze wcierać w paznokcie przez wiele dni po zdjęciu stylizacji. Oliwkę najlepiej wcierać wieczorem, przed pójściem spać, wcześniej może powodować problemy z wykonywaniem codziennych czynności ze względu na tłustą konsystencję.

Podobne artykuły