Szampon w kostce do mycia włosów

Szampon w kostce do mycia włosów

Niemal w 100 procentach przypadków szampon do włosów w tradycyjnej butelce stanowi podstawowy kosmetyk do oczyszczania skóry głowy. Tylko niewielka część kobiet regularnie używa szamponu w kostce, który stanowi doskonałą alternatywę przy pielęgnacji tej części ciała. Czym jest mydło do włosów i jak się go używa? Odpowiedź na te pytania znajdują się w poniższym wpisie.

Współczesne produkty do włosów

Pielęgnacja włosów i skóry głowy ma wiele imion. Dobrze wiedzą o tym producenci kosmetyków, którzy prześcigają się w pomysłach na coraz to lepsze szampony do włosów. Sklepowe półki zachęcają kolorowymi etykietami, kusząc serią obietnic o pięknych, gładkich i jedwabistych włosach.

Całkiem pokaźna ilość produktów z reklam zawiera w składzie szkodliwe substancje SLS/SLES, które – jako silne detergenty – zaburzają naturalny odczyn skóry głowy. Panie regularnie stosujące takie szampony dobrze wiedzą jak przetłuścić włosy oraz jak trudno przywrócić kondycję włosów do poprzedniego stanu rzeczy. W odpowiedzi na to stworzono szampony w kostce, które są znacznie łagodniejsze dla skóry i włosów.

Jak należy myć włosy?

Instrukcja mycia włosów jest krótka. Głowę należy spłukać, dokładnie wmasować w nią spieniony szampon, po czym ponownie spłukać. Czynność ta wykonywana dwukrotnie pozwala skutecznie pozbyć się wszelkich zanieczyszczeń nagromadzonych w ciągu całego dnia.

W przypadku szamponu w kostce pielęgnacja włosów jest nieco bardziej angażująca. Mycie włosów mydłem powinno wykonywać się trzykrotnie. Przy czym za trzecim razem pianę z mydła pozostawia się na końcówkach włosów na kilka minut, aby gliceryna i składniki odżywcze dobrze się wchłonęły.

Szampon w kostce do mycia włosów

Dlaczego warto używać szamponu w kostce?

Szampony dostępne w drogeriach pełne są substancji, które działają na niekorzyść twojej tafli. Niektóre składniki mogą podrażniać skórę głowy, wywoływać reakcje alergiczne, a nawet doprowadzić do wypadania włosów.

Mycie wlosow mydlem w kostce jest w takiej sytuacji jak najbardziej uzasadnione i wskazane. Cały proces pielęgnacji trwa co prawda o kilka minut dłużej, lecz zdecydowanie warto zadbać w ten sposób o włosy.

Zanim jednak kostka pójdzie w ruch, warto wspomnieć, że wpływa ona na pH skóry głowy, zmieniając odczyn z kwaśnego na zasadowy. Aby przywrócić równowagę, należy przygotować mieszankę, która składa się z jednej części octu i dziesięciu części wody. Efektem takiej płukanki są lśniące i gładkie włosy.

Ważne wskazówki przed myciem głowy

Poniższe rady być może okażą się pomocne kobietom, które sporo uwagi i czasu poświęcają pielęgnacji swoich włosów.

  1. Pamiętaj, że gorąca oraz lodowata woda nie są sprzymierzeńcami w walce z kapryśną taflą. Głowę namaczaj i spłukuj przy lekko ciepłej wodzie. Ostatnie płukanie warto wykonywać w wodzie chłodnej, która zamyka łuski po przyjęciu odżywki lub maski. Przykładaj uwagę do dokładnego spłukiwania każdego preparatu.
  2. Zawsze rozcieńczaj szampon niewielką ilością wody. Kosmetyk lepiej się spieni i dotrze w trudno dostępne miejsca. Łatwiej będzie go też spłukać.
  3. Po umyciu głowy nie wycieraj włosów w ręcznik, a jedynie na chwilę je zawiń. Fundowanie włosom sauny pod ręcznikiem kończy się przetłuszczaniem się skóry głowy.
  4. Nie rezygnuj z masek, wcierek czy preparatów wzmacniających twoje włosy. Działaj także od wewnątrz poprzez zdrowy tryb odżywiania się, a także suplementy diety zakupione w aptece.

Masz swoje sprawdzone sposoby na pielęgnację włosów? Podziel się z nami swoimi trickami, pozostawiając komentarz.

Podobne artykuły