Jak zabezpieczyć skórę przed sylwestrową imprezą plenerową ?

Jak zabezpieczyć skórę przed sylwestrową imprezą plenerową ?

Sylwester w Krakowie na rynku to niezwykle popularna impreza, w której co roku bierze udział wiele osób. Na tego typu wydarzenie przybywają zarówno mieszkańcy miasta i pobliskich miejscowości, jak i turyści z różnych części Polski. Jak wiadomo jest to impreza plenerowa, więc należy wcześniej odpowiednio się do niej przygotować. Pamiętajmy, że jeżeli zamierzamy brać udział w tego typu wydarzeniu dobrze jest uprzednio właściwie zabezpieczyć swoją skórę tak, aby ochronić ją przed działaniem zimna i mrozu.

Sylwester w Krakowie na rynku – impreza, która przyciąga całe rzesze osób.

Każdy z nas pragnie jak najlepiej powitać Nowy Rok. Nic, więc dziwnego, że sylwester w Krakowie na rynku to tak popularne wydarzenie, w którym z entuzjazmem uczestniczy wiele osób. Na tego typu imprezie można bawić się naprawdę wspaniale. Kraków to wyjątkowe miejsce, dlatego jest ono tak chętnie odwiedzane przez wielu turystów. Turyści przybywają tu również w okresie świątecznym i zostają aż do Nowego Roku. Jeżeli i my zamierzamy uczestniczyć w sylwestrze na krakowskim rynku pamiętajmy, że na tego typu imprezę nie wystarczy się ciepło ubrać należy również odpowiednio przygotować swoją skórę. Kilkugodzinna zabawa na powietrzu zimową porą wymaga od nas odpowiedniego zabezpieczenia skóry. Warto mieć to na uwadze, aby nie rozpocząć Nowego Roku od nieprzyjemnych problemów dermatologicznych.

Jak zabezpieczyć skórę przed sylwestrową imprezą plenerową ?

W jaki sposób warto zabezpieczyć swoją skórę przed udziałem w zimowej imprezie plenerowej?

Należy podkreślić, że na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych narażona jest przede wszystkim nasza twarz. Jeżeli właściwie o nią nie zadbamy nasza zimowa impreza plenerowa może skończyć się podrażnieniem skóry, jej nadmiernym wysuszeniem, wzmożonym napięciem bądź łuszczeniem naskórka. Dlatego przed imprezą sylwestrową na krakowskim rynku należ posmarować twarz kremem odpowiednio dostosowanym do pory roku. Taki krem ma za zadanie chronić naszą twarz przed zimnem i mrozem, dlatego też powinien on posiadać wysoką zawartość lipidów. Dzięki temu na naszej twarzy utworzy się warstwa izolacyjna, która będzie w stanie zabezpieczyć skórę przed niekorzystnym działaniem mrozu. Warto zauważyć, że krem ochronny należy także dobrać do rodzaju cery. W przypadku posiadania cery suchej warto wyposażyć się w kremy tłuste lub półtłuste. Kremy nawilżające znakomicie sprawdza się przy skórze tłustej i trądzikowej, a do cery wrażliwej i naczyniowej dobrze jest zakupić kremy łagodzące podrażnienia z witaminą C i K. Przed taką imprezą trzeba także właściwie zabezpieczyć usta, uszy i skórę głowy. Na usta należy nałożyć pomadkę ochronną, natomiast na głowę czapkę. Ponadto małżowiny uszne warto nasmarować tłustym kremem ochronnym. Pamiętajmy również o dłoniach, one także są wrażliwe na zimno i mróz, dlatego wymagają od nas szczególnej ochrony i pielęgnacji. Przed wyjściem z domu nałóżmy na dłonie krem ochronny. Na imprezę sylwestrową w plenerze dobrze jest zabrać ze sobą rękawiczki, dzięki temu ograniczymy ryzyko odmrożenia.

Podobne artykuły