Jaki płyn wybrać do codziennej pielęgnacji soczewek kontaktowych?

Jaki płyn wybrać do codziennej pielęgnacji soczewek kontaktowych?

Soczewki kontaktowe stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnych okularów. Są wygodne, dyskretne oraz idealne dla osób aktywnych, które są w ciągłym ruchu. Aby korzystanie z nich było w pełni komfortowe, a przede wszystkim bezpieczne dla zdrowia naszych oczu, należy prawidłowo dbać o ich czystość i higienę. Ma to szczególne znaczenie w przypadku soczewek miesięcznych, które czyścimy i dezynfekujemy każdego wieczora, bez względu na to, czy mamy czas, czy dosłownie padamy z nóg.

Dlaczego soczewki kontaktowe należy regularnie czyścić?

Przejście z klasycznych okularów na nowoczesne i wygodne soczewki kontaktowe jest prawdziwą rewolucją w życiu oraz zdecydowanie zmianą na lepsze dla większości osób mających problemy ze wzrokiem. Nowoczesne soczewki są praktycznie niewyczuwalne na powierzchni oka, nie zmieniają naszego wyglądu oraz pozwalają na prowadzenie takiego stylu życia, do jakiego przywykliśmy. Jest jednak jeden warunek – aby korzystanie z nich było bezpieczne dla zdrowia i w pełni satysfakcjonujące, musimy prawidłowo dbać o ich higienę. Dotyczy to soczewek dziennych 30-dniowych, które należy poddawać czyszczeniu co wieczór, przed pójściem spać.

W ciągu dnia na powierzchni soczewek gromadzą się różnego rodzaju zanieczyszczenia i osady, które mogą wywierać negatywny wpływ na zdrowie i samopoczucie naszych oczu. Nosząc soczewki stopniowo pozbawiamy je także nawilżenia, które chroni rogówkę przed podrażnieniami i otarciami. Pod koniec dnia konieczne jest więc zdjęcie soczewek oraz ich dokładne oczyszczenie z drobnych zanieczyszczeń i osadów białkowych. W tym celu warto sięgnąć po dobrej jakości płyn do soczewek kontaktowych, który pozwoli zadbać o dobry stan i higienę naszych szkieł oraz przygotuje je do założenia następnego ranka. Przykładem takiego produktu jest płyn do soczewek horien 500ml, dostępny online w dużej, ekonomicznej pojemności i atrakcyjnej cenie.

Jaki płyn wybrać do codziennej pielęgnacji soczewek kontaktowych?

Jakie cechy powinien posiadać dobry płyn do soczewek kontaktowych?

Do codziennego czyszczenia, dezynfekowania i przechowywania soczewek kontaktowych najlepiej sprawdzają się tzw. płyny wielofunkcyjne, do których należy wspomniany powyżej płyn do soczewek horien 500ml. Produkt ten jest przeznaczony do użytkowania z każdym rodzajem miękkich szkieł kontaktowych, a zawarta w nim formuła „non rub” pozwala na delikatne czyszczenie soczewek bez konieczności wywierania nacisku i pocierania. Produkt jest przeznaczony do czyszczenia soczewek, ich dezynfekowania oraz przechowywania w nocy, co czyni z niego idealny, multifunkcyjny produkt do codziennego dbania o dobry stan i higienę soczewek.

Regularnie użytkowany płyn do soczewek horien 500ml skutecznie usuwa osady białkowe oraz dostarcza soczewkom nawilżenia na optymalnym poziomie, co pozytywnie wpływa na ich użytkowanie w ciągu dnia, zapewniając komfort i dobre samopoczucie nawet w najbardziej intensywnych okresach. Duże, półlitrowe opakowanie sprawia, że płyn do soczewek horien 500ml jest ekonomicznym, uniwersalnym rozwiązaniem dla całej rodziny, która regularnie korzysta z miękkich soczewek kontaktowych.

Podobne artykuły