Jak sobie radzić z przetłuszczającymi się włosami?

Jak sobie radzić z przetłuszczającymi się włosami?

Przetłuszczająca się skóra głowy jest wynikiem zbytniej aktywności gruczołów łojowych. Przyczyną tego stanu rzeczy jest zwykle podłoże hormonalne bądź uwarunkowania genetyczne, które częściej dotykają mężczyzn w wieku od 25 do 50 roku życia. Ponadto problem ten jest nieodłącznym elementem wieku dojrzewania. Na przetłuszczanie się włosów ma również wpływ nieprawidłowa pielęgnacja. Jak zatem traktować skórę głowy, by tak szybko się nie przetłuszczała?

Włosy przetłuszczające – charakterystyka

Włosy przetłuszczające się z problemem łojotoku są najczęściej błyszczące u nasady, z posklejanymi i oklapniętymi pasmami. W dotyku włosy tłuste są lepkie oraz bardzo często wydzielają niezbyt przyjemny zapach. Są to zwykle włosy cienkie i osłabione. Najczęściej o tego typu włosach mówi się, że są brudne i po prostu zaniedbane. Mało kto wie, że włosy te umyte o poranku wyglądają za nieświeże zaledwie po kilku godzinach od mycia. Z tego typu włosów tworzą się często tzw. „strąki”, są płaskie, oklapnięte oraz pozbawione objętości. Przetłuszczaniu towarzyszy problem zbyt dużego wypadania włosów.

Jak sobie radzić z przetłuszczającymi się włosami?

Pielęgnacja włosów przetłuszczonych

To, jak można poradzić sobie z problemem przetłuszczających się włosów jest odpowiednia pielęgnacja preparatami konkretnie dedykowanymi na ten problem dermatologiczny. Odpowiednia pielęgnacja polega na stosowaniu delikatnych kosmetyków przeznaczonych do częstego mycia włosów, które w składzie posiadają składniki hamujące wydzielanie łoju oraz redukujące rozwój grzybów. Bardzo często preparaty do skóry przetłuszczającej się charakteryzują się nieprzyjemnym zapachem. Jest to spowodowane tym, gdyż posiadają w sobie dodatki z wyciągami roślinnymi, składniki przeciwgrzybiczne i przeciwzapalne. Na włosy przetłuszczające się dobrze działają szampony z zawartością wyciągów ziołowych z łopianu, pokrzywy, czarnej rzepy, zielonej herbaty, palmy sabalowej i octopiroxu.

Na włosy ze skłonnością do przetłuszczania się odżywki i maseczki należy nakładać jedynie na końcówki włosów, by nie doprowadzić do zbytniego przetłuszczania ich u nasady.

Podobne artykuły