Manicure hybrydowy w domu. W jakie produkty i akcesoria należy się zaopatrzyć?

Manicure hybrydowy w domu. W jakie produkty i akcesoria należy się zaopatrzyć?

Manicure hybrydowy w domu. W jakie produkty i akcesoria należy się zaopatrzyć?

Każda kobieta marzy o pięknych, zadbanych dłoniach. Miłośniczki koloru dodatkowo nie wyobrażają sobie wyjścia z domu bez starannie umalowanych paznokci. W dzisiejszych czasach wykonanie manicure jest o tyle łatwe i wygodne, że mamy do dyspozycji hybrydy – świetną, dużo trwalszą alternatywę dla klasycznego manicure, którą można bez problemu wykonać w domowym zaciszu. Wystarczy zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria i poświecić nieco czasu na praktykę, aby zawsze cieszyć się pięknymi, wyjściowymi paznokciami na każdą okazję!

Top, baza i kolor, czyli czego potrzebujemy do manicure hybrydowego?

Manicure hybrydowy jest ceniony przez kobiety za swoją wysoką trwałość, łatwość wykonania oraz uniwersalność. Świetnie sprawdza się bowiem zarówno do noszenia na co dzień – do pracy, na uczelnię i w czasie wolnym, jak i na specjalne okazje – ślub, święta, sylwestra i wszelkiego rodzaju imprezy okolicznościowe. Co istotne, manicure hybrydowy możemy wykonać, kiedy tylko mamy na to czas i ochotę – wystarczy mieć pod ręką potrzebne akcesoria i produkty oraz poświęcić kilka chwil na ich aplikację.

Do samodzielnego wykonania hybryd potrzebujemy zasadniczo trzech podstawowych lakierów. Są to bazy, kolory i topy do lakierów hybrydowych. Oprócz tego, musimy mieć pod ręką także tzw. cleaner, za pomocą którego odtłuścimy płytkę paznokcia przed aplikacją lakieru, a po wykonanym manicure ją nabłyszczymy. Bazy, kolory i topy do lakierów hybrydowych warto wybierać markowe – produkty sygnowane logiem znanych i cenionych w branży producentów są bezpieczne w domowym użytkowaniu oraz zapewniają najlepsze efekty.

Oprócz standardowych produktów do hybryd w sprzedaży dostępne są także tzw. lakiery do hybryd 3w1. Są to rozwiązania przypominające sam kolor, które nie wymagają stosowania bazy i topu. Zazwyczaj posiadają jednak gęstszą, nieco bardziej problematyczną w aplikacji konsystencję, przez co ich używanie poleca się kobietom, które mają wprawę w wykonywaniu klasycznych hybryd. Produkty 3w1 pozwalają skrócić czas aplikacji manicure hybrydowego do minimum.

Manicure hybrydowy w domu. W jakie produkty i akcesoria należy się zaopatrzyć?

Lampa i pozostałe akcesoria do manicure hybrydowego

Najważniejszym urządzeniem, bez którego nie wykonamy manicure hybrydowego jest lampa UV lub LED. Jej zadaniem jest utwardzenie kolejnych warstw lakierów oraz sprawienie, że manicure będzie maksymalnie trwały. Do domowego użytku świetnie sprawdzają się niewielkie lampy, które zajmują mało miejsca oraz są proste i wygodne w użytkowaniu. Jeśli regularnie wykonujemy hybrydy lub planujemy to robić, warto natomiast wybrać większą lampę, w której mieści się cała dłoń – skróci to czas potrzebny na wykonanie manicure.

Oprócz tego, do wykonania hybryd należy zakupić także specjalne waciki bezpyłowe, bloczek polerski, drewniany patyczek do skórek oraz pilniki. Dzięki wszystkim tym akcesoriom, przy odrobinie praktyki i zaangażowania wykonamy manicure hybrydowy nie gorzej niż w salonie. Poszczególne akcesoria można skompletować samodzielnie, dobierając je na bazie swoich potrzeb i preferencji lub kupić je wszystkie razem, w praktycznym komplecie. W gotowych zestawach znajdziemy bazy, kolory i topy do lakierów hybrydowych, pilniki, bloczki polerskie, cleanery i oczywiście kompaktowe lampy LED z dokładną instrukcją, jak za ich pomocą wykonać manicure hybrydowy w domu.

Podobne artykuły