Wybielanie zębów, czyli jak uzyskać piękny i biały uśmiech?

Wybielanie zębów, czyli jak uzyskać piękny i biały uśmiech?

Aby nasz uśmiech był naprawdę piękny i zachwycający nasze zęby powinny być nie tylko zdrowe, ale również białe. Przebarwienia to problem wielu ludzi, dlatego też tak wiele osób, aby cieszyć się pięknym i białym uśmiechem decyduje się na wybielenie zębów. Z jakich zatem metod wybielania warto skorzystać, aby otrzymać najbardziej satysfakcjonujący rezultat? Co warto wiedzieć na temat profesjonalnego wybielania zębów?

Dlaczego warto skorzystać z zabiegu wybielania zębów?

Piękny uśmiech ma wpływ na nasz wygląd i samopoczucie. Dlatego w Polsce tak jak i w wielu innych krajach na świecie można zaobserwować modę na wybielanie zębów. Zabieg wybielania zębów przeprowadzony w dobrym gabinecie stomatologicznym jest jak najbardziej bezpieczny, skuteczny i bezbolesny. Nie musimy obawiać się, że będzie miał on jakiś negatywny wpływ na nasze zęby. Warto, bowiem podkreślić, że profesjonalne wybielanie nie niszczy szkliwa, natomiast zdecydowanie zwiększa estetykę uśmiechu. Białe zęby potrafią dodać nam pewności siebie oraz poprawić naszą atrakcyjność. Dzięki nim wiele osób częściej i chętniej się uśmiecha. Warto również podkreślić, że poprzez wybielanie nasze zęby mogą rozjaśnić się nawet o kilka odcieni. Może być to, więc dla nas naprawdę pozytywna zmiana. Należy jednak zaznaczyć, że na całkowity rezultat wybielania ma wpływ kilka czynników, są to między innymi: wybór metody wybielania zębów, nasze nawyki higieniczne, stopień mineralizacji zębów czy nawet skład i lepkość śliny. Którą metodę wybielania zębów warto, zatem wybrać?

Wybielanie zębów, czyli jak uzyskać piękny i biały uśmiech?

Nowoczesne metody wybielania zębów

Wśród nowoczesnych metod wybielania wyróżniamy takie metody jak: natychmiastowe wybielanie zębów lampą Beyound, wybielanie nakładkowe, wybielanie nakładkami jednorazowymi oraz wybielanie łączone (natychmiastowe + nakładkowe). Czym charakteryzują się te metody? Natychmiastowe wybielanie zębów lampą Beyound to opcja, z której możemy skorzystać w profesjonalnych gabinetach stomatologicznych. Jest to bez wątpienia najskuteczniejszy sposób na wybielenie zębów. To właśnie ta metoda daje najwyższy stopień rozjaśnienia zębów, który utrzymuje się przez okres około 3 lat. Sam zabieg trwa bardzo krótko zęby wybielone są już w zaledwie 1 godzinę, dlatego też wybielanie z wykorzystaniem lamy Beyound nazywa się wybielaniem natychmiastowym. Jeżeli natomiast interesuje nas metoda wybielania, która wiąże się z poniesieniem niskich kosztów to taką metodą jest wybielanie za pomocą nakładek jednorazowych. Jest ono bezpieczne i proste w wykonaniu jednak bardziej czasochłonne. Ponadto daje nieco słabsze rezultaty, a efekt wybielania w tym przypadku utrzymuje się do ok 2 lat. Należy również zaznaczyć, że jest to zabieg jednorazowy, więc w późniejszym czasie nie można skorzystać z niego ponownie. Na rynku dostępne są także nakładki, które możemy wykorzystać wielokrotnie. Wybielanie zębów za ich pomocą nazwane jest metodą wybielania nakładkowego i przebiega pod kontrolą i nadzorem stomatologa. Wiele osób decyduje się także na skorzystanie z wybielania łączonego, które polega na uprzednim wybieleniu zębów w gabinecie stomatologicznym za pomocą lamy Beyound oraz późniejszym wybielaniem (w dowolnym czasie) za pomocą nakładek.

Partnerem materiału jest Indexmedica – wybielanie Kraków.

Podobne artykuły