Jak dbać o włosy w porze letniej?

Jak dbać o włosy w porze letniej?

Lato to ulubiona pora roku większości z nas, jednak w tym czasie należy zadbać o odpowiednią ochronę skóry przed promieniowaniem UV. Troska o skórę bardzo często jest zachowana, gorzej jednak z opieką dla naszych włosów. To właśnie o nich najczęściej zapominamy. Jest to nieprawidłowe postępowanie, więc warto latem zapewnić im właściwą ochronę. Ekspozycja na słońce, wiatr oraz kontakt z wodą znacznie osłabiają i wysuszają włosy przez co bardziej nam wypadają. Jak zatem powinno się dbać o nasze włosy w porze letniej?

Włosy a promieniowanie słoneczne

W czasie lata najbardziej groźnym czynnikiem dla naszych włosów jest zwłaszcza promieniowanie słoneczne. Słońce sprawia, że włosy płowieją, są bardzo kruche, łamliwe, słabe i strasznie suche. Wynika to z tego, że promienie UV otwierają łuski włosa, niszcząc ich podstawowy budulec jakim jest białko. Na włosy negatywny wpływ ma również chlorowana woda z basenu oraz woda morska. Jeśli nie zaaplikujemy im prawidłowej ochrony wówczas stają się szorstkie, nieprzyjemne w dotyku i bardzo problematyczne do rozczesania. Włosy narażone na promieniowanie słoneczne tracą swój blask i miękkość. To chyba najważniejsze argumenty jakie przemawiają za zachowaniem odpowiednią pielęgnacją w tę porę roku.

Jak dbać o włosy w porze letniej?

Letnia pielęgnacja włosów

W czasie upałów należy zadbać o odpowiednie nakrycie głowy. Wystarczy słomkowy kapelusz, a nawet bawełniana chustka doskonale się sprawdzi w momencie dłuższego czasu przebywania na słońcu. To obowiązkowe wyposażenie jakie powinno znaleźć się w drodze na plażę, piknik czy dłuższy spacer. Kolejnym ważnym elementem będą produkty z filtrami UV. Świetnie sprawdzają się różnego rodzaju mgiełki i odżywki w sprayu, które kilkakrotnie możemy spryskiwać nasze włosy w ciągu dnia. Warto mieć je ze sobą na plaży. Podczas mycia włosów, a także przed wyjściem z domu czy mieszkania powinno się we włosy wmasować kilka kropli olejku do włosów, zabezpieczającego końcówki. Do najbardziej ochronnych olejków zalicza się ten z pestek malin, z kiełków pszenicy czy z nasion marchwi. Wynika to z tego, że charakteryzują się najwyższym współczynnikiem SPF.

 

 

Podobne artykuły