Jak dbać o suchą skórę?

Jak dbać o suchą skórę?

Wiele osób boryka się z problemem suchej skóry. Problem ten dotyka głównie takich miejsc naszego ciała jak: dłonie, stopy, łokcie czy też kolana. Sucha skóra może pojawiać się także na głowie bądź twarzy. Jak zatem należy pielęgnować taką skórę? Jakie są główne przyczyny jej powstawania?

Sucha skóra – co warto wiedzieć na jej temat?

Sucha skóra to nic przyjemnego. Miejsca, w których występuje często są wrażliwe na różne podrażnienia. Takie obszary, na których pojawia się sucha skóra mogą nas piec, swędzieć, mają również tendencje do zaczerwień i łuszczenia. Przyczyną suchej skóry są zaburzenia w prawidłowym wiązaniu i zatrzymywaniu wody w warstwie naskórka. Przy problemach z sucha skórą gruczoły łojowe nie wytwarzają wystarczającej ilości wydzieliny. W jaki sposób może dojść do przesuszenia skóry? Najczęściej mają wpływ na to takie czynniki jak: nieprawidłowa dieta, nadmierne opalanie się na słońcu lub w solarium, niewłaściwie dobrane kosmetyki czy częste korzystanie z detergentów.

Jak dbać o suchą skórę?

W jaki sposób możemy zadbać o suchą skórę?

W przypadku tego rodzaju problemu bardzo ważna jest właściwa pielęgnacja. Taką skórę należy odpowiednio nawilżyć. Warto przede wszystkim zainwestować w kosmetyki, które w swoim składzie zawierają wysokie stężenie gliceryny, a także pantenol, tłuszcze pochodzenia roślinnego czy też substancje zatrzymujące wodę w skórze takie jak PCA. Szczególnie uciążliwa może okazać się sucha skóra na twarzy. W takim przypadku należy pamiętać, aby latem stosować kremy z filtrem przeciwsłonecznym nie mniejszym niż 30 SPF, a w okresie zimowym takie, które chronią nas przed mrozem. Jeżeli sucha skóra pojawia się u nas w okolicy ust zadbajmy o wzbogacenie diety w produkty bogate w witaminę A i B. Zaś na suchą skórę na głowie warto stosować ziołowe płukanki np. z czarnej rzepy bądź rumianku. Aby odpowiednio nawilżyć swoją skórę musimy pamiętać także o prawidłowym nawodnieniu organizmu. Zdrowa dieta i właściwie dobrane kosmetyki są ważne, ale picie odpowiedniej ilości wody również ma ogromne znaczenie.

Podobne artykuły