Czy łuszczyce można leczyć domowymi sposobami?

Czy łuszczyce można leczyć domowymi sposobami?

Jeżeli podejrzewamy, iż chorujemy na łuszczycę to w celu postawienia diagnozy i ustalenia sposobu leczenia powinniśmy zgłosić się do dermatologa. Warto jednak wiedzieć, że poza leczeniem, które zaleci nam lekarz, aby zmniejszyć nieprzyjemne dolegliwości związane z tą chorobą możemy wspomagać się również naturalnymi domowymi sposobami. Co zatem dobrze jest wiedzieć na ten temat?

Łuszczyca – co to za choroba?

Łuszczyca to choroba skóry w przypadku, której zmiany chorobowe mogą pojawiać się zarówno na całym ciele, jak i na poszczególnych fragmentach (np. tylko na skórze głowy). Łuszczycą nie możemy się zarazić. Ta choroba ma, bowiem podłoże genetyczne. Czasami na jej rozwój mają wpływ czynniki środowiskowe i immunologiczne. Czym charakteryzuje się to schorzenie? Do głównych objawów łuszczycy zalicza się zmiany skórne. Są to przede wszystkim plamy i zaczerwienienia. Skóra w miejscu zmienionym chorobowo jest podrażniona i sucha. Dochodzi również do łuszczenia się naskórka. Często pojawia się także świąd i pękanie skóry. Należy zaznaczyć, że objawy łuszczycy nasilają się wtedy, gdy zaczynamy się stresować oraz kiedy mamy kontakt z powietrzem zanieczyszczonym przez smog.

Czy łuszczyce można leczyć domowymi sposobami?

Domowe sposoby, które pomogą nam złagodzić objawy łuszczyc

Do znanych i skutecznych domowych sposobów na nasilające się objawy łuszczycy możemy z całą pewnością zaliczyć stosowanie lawendy. Do przygotowania olejku lawendowego potrzebne są 2 składniki: świeża lawenda i oliwa z oliwek. Jak zatem zrobić taki olejek? Wykonanie jest proste. Dwie garści świeżej lawendy zalewamy dwoma szklankami oliwy z oliwek, a następnie taką miksturę podgrzewamy przez około 3 godzin na małym ogniu. Po wystygnięciu olejek wcieramy w skórę. W domu możemy przygotować również olejek z krwawnika lub olejek rumiankowy. Te rośliny zalewa się natomiast olejem tłoczonym na zimno. Na zmiany chorobowe możemy stosować także ocet winny. W przypadku łuszczycy doskonale sprawdzi się również samodzielnie wykony żel z aloesu, maseczka z awokado oraz maź z korzenia łopianu. Warto także korzystać ze słonecznych dni, ponieważ to właśnie promienie słońca mogą przynieść nam prawdziwą ulgę i skutecznie zmniejszyć zmiany chorobowe. Do codziennej higieny wybierajmy natomiast specjalne emulsje, które przeznaczone są do chorej skóry.

Podobne artykuły