Jak olejować włosy na mokro

Jak olejować włosy na mokro

Zabieg olejowania włosów jest niezwykle prosty, dzięki czemu wiele pań upodobało go sobie jako metoda pielęgnacji swojej tafli. We własnej łazience stwórz zatem swoje domowe Spa i nakarm włosy solidną porcją witamin i minerałów zawartych w olejach. Chcesz wiedzieć jak olejować włosy na mokro? Przeczytaj ten wpis.

Małymi krokami do pięknej fryzury

Zanim podejmiesz decyzję o rozpoczęciu olejowania włosów musisz wiedzieć, że ta metoda przyniesie korzyści jedynie wtedy, gdy stosowana jest w regularnych odstępach czasu. Olejowanie włosów polecane jest tym, którzy wytrwale i systematycznie będą wzmacniać swoje pasma. Na pierwsze efekty zabiegów trzeba będzie poczekać minimum kilka tygodni.

Sposoby olejowania włosów

Być może słyszałaś już kiedyś, że istnieją dwie metody olejowania włosów. Każda z nich ma grono wiernych zwolenniczek, jednak obie wymagają poświęcenia sporej ilości czasu.

Olejowanie na sucho to nic innego jak nakładanie oleju na umyte i suche włosy, i zawinięcie ich szczelnie w czepek na co najmniej kilka godzin. Z tego powodu zabieg olejowania na sucho wykonuje się przeważnie na noc, a rano zmywa produkt, wykonując solidne mycie głowy szamponem.

Jak olejować włosy na mokro

Olejowanie na mokro z kolei to metoda, która sprawdzi się u zapracowanych kobiet. Nie wymaga ona wielogodzinnego noszenia czepku i zabezpieczania poduszek przed tłustymi plamami. Tutaj minusem są jednak wolniejsze efekty, które pojawią się najwcześniej po dwóch miesiącach.

Olejowanie włosów na mokro

Jest to bardzo prosty sposób pielęgnacji włosów, z której korzysta ogromna liczba kobiet. Aby naolejować włosy na mokro należy przygotować miskę z ciepłą wodą, którą trzeba porządnie wymieszać z olejem. Początkującym poleca się olej, który zazwyczaj znajduje się w kuchennej szafce. Może to być olej słonecznikowy lub oliwa z oliwek. Obydwa produkty świetnie odżywiają włosy i nadają im blasku.

Suche włosy należy umieścić w przygotowanej misce i pozostawić na kilka minut. Po upływie tego czasu delikatnie odciśnij nadmiar roztworu z włosów i owiń je ręcznikiem tworząc turban. Jeśli wolisz, możesz zabezpieczyć włosy foliowym czepkiem. Pozostaw włosy pod przykryciem na około 30 minut, po tym czasie możesz dodać odrobinę odżywki lub maskę, którą trzymaj kolejne 30 minut. Gdy czas minie, porządnie umyj głowę szamponem. Gotowe!

Jedyne, na co musisz zwrócić uwagę, to odpowiednia temperatura wody. To dzięki niej składniki oleju wnikają głęboko we włosy, pozostawiając je później gładkie, nawilżone i przyjemne w dotyku. Masz swój ulubiony olej? Napisz nam o tym w komentarzu.

 

Podobne artykuły