Jak zacząć przygodę z olejowaniem włosów?

Jak zacząć przygodę z olejowaniem włosów?

Coraz częściej w Internecie słyszy się o olejowaniu włosów. To bardzo popularne wśród współczesnych influencerek. Warto nieco szerzej pochylić się temu tematowi, ponieważ olejowanie niezwykle może wpłynąć na stan naszych włosów. Co zatem warto wiedzieć na ten temat?

Olejowanie włosów – podstawowe informacje

Olejowanie włosów polega na nakładaniu oleju na każde pasmo włosów po to, by usprawnić ich kondycję i nieco ożywić, a także uzyskać efekt wygładzenia oraz nabłyszczenia. Mimo współczesnej popularności zabieg ten znany jest już od wielu lat, szczególnie wśród hindusek. Są różne sposoby olejowania włosów. Można je robić na sucho, jak i na mokro. Znana jest także metoda określana mianem „rosołek”, polegająca na moczeniu włosów w pojemniku z wodą i olejem.

To zabieg polecany w zasadzie każdemu. W szczególności tym osobom, posiadającym włosy suche, zniszczone czy po nieprawidłowo przeprowadzonym zabiegom fryzjerskim. Jest dla każdego, kto chce poprawić kondycję swoich włosów.

Jak zacząć przygodę z olejowaniem włosów?

Zalety płynące z olejowania włosów

Do głównych korzyści wynikających z olejowania włosów zaliczyć można odżywienie włosów, ich nawilżenie, wygładzenie, nabłyszczenie, wzmocnienie struktury, lepsze rozczesywanie, poprawa kondycji włosów, ochrona końcówek przed rozdwajaniem oraz przed niebezpiecznymi czynnikami zewnętrznymi.

Dobór oleju do porowatości włosów

By olejowanie włosów przyniosło właściwe efekty należy dobrać właściwy olej do porowatości naszych włosów. Do włosów niskoporowatych zaleca się stosowanie olejów oraz masła nasyconego. Przykładem może być olej kokosowy, olej palmowy, masło lub olej babassu, masło murumuru, masło shea, masło tucuma, masło mango czy masło masło kakaowe. Dla włosów średnioporowatych rekomendowane są oleje jednonienasycone. Tutaj stosować można olej z orzechów laskowych, olej z pestek śliwki, olej arganowy, olej moringa, olej tamanu, oliwa z oliwek, olej rzepakowy, olej sezamowy oraz olej awokado. Oleje wielonienasycone są najlepsze dla włosów wysokoporowatych. Tutaj warto sięgać po olej konopny, olej z nasion pomidora, olej z ogórecznika, olej z pestek malin, olej pachnotki czy olej z kiełków pszenicy.

 

 Podobne artykuły